Menu

Melvit

pRODUCENT ZDROWEJ I NATURALNEJ ŻYWNOŚCI

SZUKaj

komentarze

There are currently no blog comments.

Archiwum

Jakie produkty można zaliczyć do superfoods?

Nazwa produktów określanych mianem superfoods jest dość jednoznaczna. Są te "super" artykuły żywnościowe, które zawierają w swoim składzie wszystko, czego organizm ludzki potrzebuje do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania. Mimo sporej popularności superfood nie wszyscy jeszcze wiedzą, jaką żywność, możemy określać tym mianem. Sprawdźmy, które produkty możemy zaliczyć do grupy super foods.

Superfoods - dlaczego są takie dobre?

Nie wszystkie artykuły, które możemy dostać w sklepach, możemy określić jako super foods. Do super foods należą produkty, które charakteryzują się niskim stopniem przetworzenia i wysoką wartością odżywczą. Co to tak naprawdę oznacza? Dostarczają one do organizmu wysokiej ilości cennych składników takich, jak witaminy, minerały i antyoksydanty. Za ich sprawą, nasza wydolność rośnie, stajemy się odporniejsi na choroby i bardziej witalni. Jakie produkty są polecanymi super foods?

Chia

Chia jest jednym z popularnych superfoodsów, który jest chętnie kupowany przez osoby chcące zrzucić nieco nadprogramowych kilogramów lub polepszyć wydolność. Przez długi czas była nazywana pokarmem biegaczy. A to ze względu na wysoką zawartość cennych kwasów tłuszczowych omega 3 oraz szereg witamin i minerałów. Chia, zwana również szałwią hiszpańską, zawiera w swoich malutkich ziarenkach całkiem spore ilości wapnia i żelaza, a także witamin z grupy B. Znajdziemy w niej również związki chemiczne o właściwościach antyoksydacyjnych.

superfoods

Acai

Acai choć doskonale znane wszystkim, którzy interesują się zdrowym odżywianiem, nie jest bardzo często kupowanym produktem. A to ze względu na jego bardzo wysoką cenę. A szkoda. Acai jest superfoods, który charakteryzuje się szczególnie dużym stężeniem antyoksydantów. Przeciwutleniacze zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory, a nawet opóźniają procesy starzenia. Pokarmy zawierające dużą ilość antyoksydantów są niezwykle cenne i warto je włączyć do swojej diety.

Goji

Stosowane w medycynie azjatyckiej już od tysięcy lat. Są szczególnie polecane w leczeniu i profilaktyce chorób reumatoidalnych. Ich regularne przyjmowanie ma pozytywny wpływ na regulację poziomu ciśnienia. Dzięki Goji wzmocnimy swoją odporność. Co więcej, będą doskonałe, jeśli chcemy oczyścić nieco swój organizm. Goji mają aż 50 razy więcej witaminy C niż pomarańcze (liczone na 100 gram).

Dynia

Dynia, którą możemy dostać również od polskich producentów, to superfood polecany szczególnie panom. Jej spożywanie jest naturalnym sposobem na zapobieganie problemów z prostatą.

Go Back

Comment